Влітку так і хочеться поніжитися на теплому сонечку.
засмага
Втім, якщо робити це необережно, тоді можна просто спалити шкіру та набути вкрай неприємні хвороби. То як правильно засмагати?
1. Засмагти найкраще вранці (до 11:00) або ввечері (після 15:00–16:00), коли сонячні промені не такі активні.
2. Обов'язково використовувати сонцезахисні засоби з рівнем SPF не нижче 30. Оновлювати їх потрібно приблизно раз на дві години, а також після кожного купання (навіть якщо позначений як водостійкий). Наносити засіб краще за 15-20 хвилин до виходу надвір.
3. Приділяти особливу увагу захисту шкіри, якщо довго перебуваєте у воді: ультрафіолетові промені переломлюються у воді та стають активнішими.
4. Пам'ятати: для вироблення необхідної кількості вітаміну D достатньо проводити на сонці всього 15 хвилин 3 рази на тиждень (без використання захисних засобів).
5. Відкривати шкіру та збільшувати тривалість перебування під сонцем потрібно поступово. Якщо першого ж дня вийти під прямі промені і довго під ними перебувати, можливий опік навіть при використанні захисних засобів. На вироблення природного захисту (засмаги) потрібен час.
6. У спекотних країнах краще засмагати під парасолькою, а не під відкритим сонцем. Це дозволить уникнути негативного впливу прямих сонячних променів за збереження гарної засмаги.
Тож дотримуйтеся цих пунктів і насолоджуйтеся красивою засмагою!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою