Звісно, ніхто не хоче боротися проти онкології. А як цього уникнути?
1. Відмовитися від куріння та зловживання алкоголем.
Куріння призводить до розвитку раку приблизно в 1/4 від усіх зафіксованих випадків. При курінні ризик розвитку раку легень, раку нирок, стравоходу, гортані, шлунка тощо, зростає для курця на 25%. При зловживанні алкоголем ризик розвитку онкологічних захворювань зростає ще приблизно на 9%.
2. Вести здоровий спосіб життя.
Фізична активність та правильне харчування – справді запорука здоров'я. Багато овочів та фруктів містять речовини, що захищають від різних видів раку. Наприклад, соєві боби, помідори, гранати, яблука, капуста тощо. І навпаки – м'ясо, жирна та гостра їжа збільшує ризик розвитку злоякісних новоутворень, особливо ШКТ, приблизно на 10%. Рекомендується щодня приділяти інтенсивним фізичним навантаженням не менше півгодини та харчуватися так, щоб овочі та фрукти становили не менше третини від вашого щоденного раціону.
3. Уникати інфекційних захворювань.
Такі види інфекцій, як вірусні гепатити В і С провокують розвиток раку печінки, бактерія Helicobacter pylori – рак шлунка, ВПЛ (папіломавірус) – рак шийки матки тощо. Своєчасна вакцинація може запобігти раку більш ніж 20% випадків.
4. Ультрафіолетове випромінювання.
Надлишок сонячної інсоляції призводить до різних типів раку шкіри, тому дуже важливо захищатися від сонця доступними засобами, такими як засоби від засмаги, головні убори і так далі, і уникати проводити багато часу на відкритому сонці в спекотні дні і години.
5. Профілактичні обстеження.
При виявленні передракових захворювань або раку на ранніх стадіях справитися із хворобою набагато легше. Тому особам, які перебувають у групі ризику, необхідно регулярно проходити профілактичні обстеження.
А ви готові дотримуватися цих правил?