Коли під час сну у людини відкритий рот, порожнина наповнюється повітрям, висушуючи її стінки, що змушує організм активно виробляти слину. Через це зростає рівень кислотності, що поступово руйнує зубну емаль. Підсумком цих процесів стає карієс. Крім вищеописаного, під час сну з відкритим ротом в нього легко можуть проникнути різні інфекції. Через неналежний стан ротової порожнини можуть виникнути захворювання травної системи, які згодом ослаблять імунітет.
Вчені виділили ряд рекомендацій, для того щоб не відкривати рот під час сну. Перш за все, варто обстежити органи дихання у медичних спеціалістів, адже ця проблема може сигналізувати не тільки про закладеність носа, а й про астму. Також важливо обстежити зуби у дантиста, якого потрібно відвідувати не рідше двох разів на рік. Причиною сну з відкритим ротом можуть бути неврологічні захворювання. В цьому випадку слід отримати консультацію у лікаря, а також постаратися привести свою нервову систему в порядок, для чого потрібно знизити кількість стресів до мінімуму і навчитися сприймати життєві обставини простіше.
Експерти рекомендують підібрати для себе зручну позицію для сну, а також вживати на ніч настої лікарських трав, що володіють заспокійливим ефектом. До таких рослин відносять валеріану, м'яту, материнку, чебрець, мелісу, пустирник, звіробій, півонію та інші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрес провокує хвороби зубів та ясен