Частки мікропластику в океанах та морях переносять токсичні мікроби, які можуть отруювати людей, риб і навколишнє середовище. До такого сумного висновку прийшли дослідники.
Небезпека мікропластику
Британські вчені з Інституту тропічних морських наук з'ясували, що частинки мікропластику, які у великій кількості містяться в морях і океанах, здатні переносити на своїй поверхні токсичні бактерії. А вони становлять небезпеку для людей, риб і навколишнього середовища. Вчені досліджували в лабораторіях крихітні зразки мікропластику діаметром менше 5 мм. На них була виявлена бактерія вібріон - основна причина інфекцій в ділянці ран, а також аркобактер, який викликає гастроентерит.
Крім того, на мікропластику виявлені бактерії, які вбивають корали, а також отруйних риб. Всі ці мікроорганізми мають здатність викликати серйозні харчові отруєння у людини і мешканців морів і океанів, як підкреслюють вчені. Саме тому вони закликають влади різних країн вжити термінових заходів по скороченню рівня пластику в природних водоймах. За найскромнішими підрахунками, щороку в світі в моря і океани викидається по 7 млн тонн пластику.
В ході дослідження британські вчені отримали 275 зразків мікропластику із побережжя Сінгапуру. Вцілому, на поверхні частинок було виявлено понад 400 різновидів бактерій. Мікропластик формує величезну пропорцію пластичного зараження морського і океанічного навколишнього середовища, як підкреслюють вчені. Пластик поглинають багато живих організмів, це призводить до його накопичення і подальшої передачі по харчовому ланцюжку далі до людей.