Психіатри порівнюють любов з психозом. У людини, яка закохана, відключається критичне, раціональне мислення, і вона здатна робити вчинки, які в підсумку можуть шкодити йому ж самому.
За словами лікаря-психіатра Євгена Ковальова, це відбувається у зв'язку зі змінами гормонального фону в організмі людини. У період спалаху любові в надниркових залозах інтенсивно виробляється нейромедіатор дофамін, відомий також як гормон щастя. У книзі "Хімія любові" під авторством двох вчених, Ларрі Янга і Брайана Александера, стверджується, що саме дофамін впливає на критичне мислення людей, роблячи їх фактично дурнішими. Також цей гормон погіршує роботу префронтальної кори головного мозку, що послаблює контроль над сексуальними бажаннями. Тому маніпулювати закоханою людиною дуже легко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи є кохання з пешого погляду серйозним?Лікар-психотерапевт Олександр Поле зазначив, що сильна любов може впливати на здоров'я людини так само, як стрес і завдавати певної шкоди.
"Відбувається посилення роботи нирок, підвищення чутливості сечового міхура, посилюється потяг до сечовипускання. Іноді це позначається на роботі товстого кишечника, трапляється діарея", - повідомив фахівець.
У свою чергу, додав лікар-кардіолог Юрій Кремньов, любов здатна нашкодити фізіологічно і серцю. Наприклад, вона підвищує ризики виникнення ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда.
"Позитивний і негативний стрес, яким може обернутися сильна любов, так само шкідливий для організму. Він активізує пульс, порушує ритм, підвищує тиск. Серце при цьому працює дуже інтенсивно, - поділився думкою лікар.