У сучасному світі люди похилого віку змушені обробляти дуже багато інформації. Дослідники з Rotman Research Institute встановили, що це може порушити формування вражень та послабить пам'ять.
Коли ми молоді, наш мозок здатний генерувати величезну кількість спогадів, пов'язаних із тими чи іншими подіями чи переживаннями. Але з віком ця здатність погіршується, особливо щодо фільтрації непотрібної інформації. Мозок із роками гірше викидає ті спогади, які нам не потрібні, через що він просто захаращується інформацією, яка блокує оперативне вилучення потрібної інформації. Такими є висновки дослідження, яке охоплює спостереження тривалістю понад 20 років.
Вчені довели, що цей безлад з інформацією в мозку заважає літнім людям швидко згадувати ті чи інші події та деталі. Саме це є причиною погіршення пам'яті з віком. Мозок просто перевантажений інформацією, ми можемо її викинути, щоб звільнити місце нових даних. Через це спогади просто не беруться. Надлишок інформації пояснює парадокс старіння - існує уявлення про те, що з віком ми набуваємо мудрості та знання, але ж і наша пам'ять із віком теж погіршується.
Коли люди похилого віку намагаються згадати якусь конкретну деталь, вони мають великі труднощі, оскільки ця деталь пов'язана з іншими деталями в розумі, і їх необхідно відфільтрувати. Позитивним моментом, однак, є те, що люди похилого віку можуть краще використовувати весь цей величезний обсяг інформації для прийняття рішень, як встановили дослідники. Щоправда, саме у цій галузі потрібні додаткові дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою