Усього 10 хвилин потрібно спеціально підготовленим собакам для того, щоб після контакту з ними у госпіталізованих пацієнтів зменшився рівень болю. Такими є результати дослідження вчених з Royal University Hospital в Канаді.
Собаки позбавляють від болю
Всі ми добре знаємо про те, який значний позитивний вплив собаки мають на своїх господарів. Звичайно, у тому випадку, якщо ці люди люблять свійських тварин і ставляться до них як членів сім'ї. І ось тепер нове дослідження показало, що собаки мають потужний психотерапевтичний вплив на пацієнтів реанімаційних відділень, які відчувають сильні болючі відчуття. Йдеться про спеціально підготовлених тварин, які знають про те, як поводитися з хворими. Такі собаки підходять до ліжка, кладуть на неї голову, дозволяє гладити себе, дивитися в очі і робити інші дії, що надають заспокійливий ефект.
Госпіталізовані пацієнти в ході експериментів повідомляли про те, що завдяки контактам з такими терапевтичними собаками рівень болю у них знижувався на 43% лише через 10 хвилин. А показники стресу та тривожності за той самий період зменшувалися на 48%. Залежно від своєї мобільності та стану здоров'я, пацієнта могли прасувати собак або просто стежити за тим, як вони знаходяться поруч із ліжком. Навіть цей перегляд вже надавав заспокійливу і втішну дію. Канадські дослідники зазначили, що у контрольній групі пацієнтів такого ж ефекту не спостерігалося.
Попередні спостереження показували, що навіть невеликі за тривалістю контакти з собаками можуть призводити до посиленого виробництва мозком гормону окситоцину, який іноді називають гормоном обіймашок. При цьому терапевтична дія спеціально дресованих тварин у медичних закладах наукою відзначалася і раніше. Але попередні експерименти недостатньо ефективно могли проконтролювати цей вплив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу