Наявність розуму та відсутність чоловіка становлять небезпеку для розвитку кар'єри молодої жінки. Такого несподіваного висновку дійшли вчені з Університету Джорджа Вашингтона.
Чоловік у житті жінки впливає на кар'єру
Соціологам і власне жінкам добре відомо, що у працюючих мам завжди було безліч проблем у кар'єрі, причому навіть у часи до пандемії. І ось тепер встановлено, що самотні жінки, які мають аналітичний склад розуму, з якоїсь причини з більшою ймовірністю вважаються непридатними для зайняття керівних посад, порівняно із заміжніми ровесницями або самотніми чоловіками. Вчені провели дослідження сприйняття самотніх людей у різних колективах. Вони опитали 300 респондентів, попросивши їх висловити думки про якусь вигадану жінку на ім'я Енн і вигаданого чоловіка на ім'я Тім.
Якщо респондентам говорили, що Енн любить подорожувати зі своїми друзями, то її рідше рекомендували для просування кар'єрними сходами, ніж коли звучала інформація про те, що ця жінка вважає за краще подорожувати з чоловіком і дітьми. А от якщо Тім подорожував один або з дружиною та своїми нащадками, то жодних загроз для його кар'єри обидва варіанти не становили.
Під час другого експерименту оцінювалися кар'єрні перспективи 600 осіб зі ступенем МВА. Молоді самотні жінки, які блискуче впоралися з співбесідою і згодом виявили аналітичний талант, чомусь частіше зазнавали невдачі в кар'єрі, ніж одружені та самотні чоловіки, заміжні жінки і навіть самотні жінки, які не мали особливих аналітичних навичок. А все тому, що ці аналітичні навички сприймаються як суто чоловічі. Розумна жінка досі вважається якоюсь аномалією, суспільство вважає, що аналітичні таланти мають бути притаманні лише сильній статі, а жінкам слід народжувати дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу