Німецький дослідник нейробіолог професор Тобіас Еш стверджує, що якщо правильно використовувати систему винагороди в організмі, це активує механізми самозцілення.
Здібності до самозцілення звучить як щось із сфери езотерики, але насправді така функція притаманна практично всім. Якщо, наприклад, порізати палець, кровотеча через деякий час зупиниться, а потім затягнеться і поріз. Професор Тобіас Еш, який досліджує тему самозцілення, вважає, що така здатність може допомагати людям легко переносити як дрібні побутові травми, так і серйозніші захворювання.
Кожне тіло, кожен організм хоче жити. Ось чому він автоматично активує власну систему самовідновлення щоразу, коли відбувається збій. Якщо наявних сил достатньо, він усувається непомітно. Якщо недостатньо, виникає хвороба.
За словами професора Еша, самозцілення починається у мозку. З ним тісно пов'язана робота системи винагороди, яка вивільняє речовини, відомі як «гормони щастя» (наприклад, серотонін). В результаті не тільки підніметься настрій, а й зміцнюється імунна система, наголошує нейробіолог.
Але що стимулює активність системи винагороди, спонукаючи її виробляти необхідні самозцілення речовини?
Професор Еш каже, що відчуття провини, внутрішня напруга, меланхолія, депресія, стрес є найсерйознішими бар'єрами на цьому шляху. Вчений радить людям, які схильні похмуро сприймати навколишнє життя, виділяти ті аспекти свого існування, які пов'язані з чимось позитивним, якнайчастіше повертатися до них, концентруватися на них.
Ми повинні вчитися працювати із системою винагороди та шукати ті сфери діяльності, які дозволяють нам відчувати світлі, позитивні почуття, давати полегшення від душевного гніту. Прискорити процес допомагають здоровий раціон, достатня кількість вправ, гарний сон, медитація, стабільні соціальні контакти.