Так званий гормон навантажень призупинив розвиток симптомів хвороби Паркінсона у лабораторних мишей. Такого висновку дійшли дослідники з Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі.
Фізичні навантаження та хвороба Паркінсона
Хвороба Паркінсона є неврологічним розладом, через який люди втрачають контроль над своїми м'язами і рухами. Дослідники з Бостона довели, що гормон, що виділяється в кров під час інтенсивних фізичних навантажень, знижує рівень білка, який пов'язаний з хворобою. А у лабораторних мишей це зупиняло розвиток рухових проблем. Якщо додаткові лабораторні дослідження підтвердять результати даних спостережень, це прокладе шлях до розробки нових методів лікування хвороби Паркінсона на основі гормону ірізину.
Вже давно вчені помітили, що фізичні навантаження пом'якшують перебіг хвороби Паркінсона, але причину цього не було встановлено. Дослідники хотіли дізнатися про зв'язок між молекулою ірізину при фізичних навантаженнях та неврологічним розладом. Першу статтю про вплив іризину на хворобу Паркінсона надрукували ще 2012 року. Цей білок вивільняється в крові та зростає у кількості саме при виконанні вправ на витривалість.
В експерименті брали участь лабораторні миші, генетично запрограмовані на поширення в їхньому мозку маленьких волокон альфа-синуклеїну - регулятора настрою і рухливості. Коли білки альфа-синуклеїни склеюються, то ці кластери знищують клітини мозку, що виробляють дофамін, а саме це і запускає хворобу Паркінсона. Було встановлено, що іризин запобігає альфа-синуклеїновим скупченням і пов'язану з ними клітинну смерть у головному мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен