Науковці виявили, що працівники часто продовжували працювати, незважаючи на бажання зробити паузу та відпочити. Одна з можливих причин полягає в тому, що працівники могли відчувати тиск від керівництва щодо термінів виконання роботи і поставлених планів.
"Наше дослідження показало, як співробітники та керівники можуть ефективніше використовувати перерви на роботі, потенційно покращуючи як самопочуття, так і продуктивність", — сказав автор дослідження Джеймс Бек, професор промислової та організаційної психології у Ватерлоо.
Для проведення дослідження вчені запитали 107 співробітників про причини, чому вони брали та не брали перерву. Потім вони опитували ще 287 співробітників двічі на день протягом п’яти днів щодо їхньої якості сну, втоми, проблем з продуктивністю, робочого навантаження та кількості перерв, які вони роблять щодня.
Вчені виявили, що хоча попередні дослідження показали, що перерви можуть сприяти продуктивності працівників, вони можуть уникати перерв через тиск керівництва.
Дослідники сподіваються, що їхні висновки допоможуть покращити психічне здоров’я працівників й що на цю проблему звернуть увагу керівники. Також вони сподіваються, що майбутні дослідження вивчатимуть інші фактори, які впливають на рішення працівників щодо того, йти їм на перерву чи продовжити працювати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини