Гриб, який містить сполуки, які активно вбивають ракові клітини.
Гімалайський гриб
Впродовж століть у китайській медицині під час лікування онкологічних хворих використовували гімалайський гриб. Він містить біологічно активну речовину, кордицепін, який має протиракову властивість.
Гриб був вперше зареєстрований як Ben-Cao-Bei-Yao у 1694 році. Проведене дослідження китайськими фахівцями у 2018 році показало, що кордицепін регулює мікрооточення пухлини та пригнічує шляхи метастазу.
Незважаючи на свої протипухлинні властивості, кордицепін при попаданні в кровообіг швидко руйнується. В результаті лише невелика його кількість досягає ракових клітин.
Щоб посилити ефективність гімалайського гриба, вчені Оксфордського університету (Великобританія) спільно з фахівцями біофармацевтичної компанії NuCana розробили нову технологію ProTide. Вона пов'язує хімічні групи з аналогами нуклеозидів, такими як кордицепін, які метаболізуються лише після того, як досягають ракових клітин пацієнта.
Новий хімієтерапевтичний препарат під назвою NUC-7738 у 40 разів ефективніший при знищенні ракових клітин, ніж кордицепін. Перші клінічні випробування за участю онкохворих показали ефективність NUC-7738.
NUC-7738 долає механізми клітинної резистентності. Він може стати новим засобом лікування проти онкології.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?