Про користь фізичних вправ для здоров'я людини, безумовно, ніхто сперечатися на стане. Але як і все інше в житті, все добре, що добре в міру. Саме тому до спорту і фітнесу теж потрібно підходити з розумом. Якщо ви думаєте, що часті і виснажливі тренування приведуть до швидких результатів, ви помиляєтеся. Вони не тільки не допоможуть вам досягти бажаного, але і завдадуть величезної шкоди організму.
Синдром перетренованості, з яким часто стикаються професійні спортсмени, виникає тоді, коли ви не даєте своєму тілу достатньо часу для відновлення після інтенсивних занять. Коли ви не відпочиваєте, всі свої результати можете сміливо обнуляти. Протягом кожного наступного тренування імунна система почне слабшати, м'язи - втрачати свою масу, а рівень гормонів стресу - рости, що часто призводить до появи небажаних сантиметрів в області живота і в цілому знижує мотивацію і підвищує дратівливість.
А щоб зрозуміти, коли слід зупинитися, звертайте увагу на наступні 5 ознак перетренованості:
1. Ваш пульс підвищений, навіть коли ви не займаєтеся
Чим стрункішими ви стаєте, тим нижче стає частота пульсу в стані спокою. Однак в періоди перетренированности частота пульсу в стані спокою може бути на 10-15 ударів вище норми. Те ж саме відбувається під час хвороби. Це явна ознака того, що слід відпочити.
2. Ви завжди хочете пити
Якщо спрага мучить вас частіше, ніж зазвичай, можливо, ваше тіло знаходиться в так званому катаболічному стані. Організм повністю не відновлюється, не отримує необхідну йому кількість поживних речовин (особливо білків), а як результат - зменшується м'язова маса, збільшується частка жирів в організмі і починається зневоднення.
3. У вас безсоння
Дуже часто гарне тренування забезпечує міцний сон, але тільки не у випадку перетренованості. Коли ви не даєте собі відпочити, рівень гормонів і центральна нервова система в організмі порушуються, таким чином викликаючи проблеми зі сном.
4. У вас постійні болі в м'язах
Зазвичай при нормальному тренуванні м'язи болять день або два, потім проходять. Але коли ви не даєте тілу відновитися, м'язовий біль може тривати і 3, і 4 дні, а то й зовсім не припинятися. Більш того, можуть почати хворіти і ті групи м'язів, які ви не тренували.
5. Ви не бачите результату
Буває так, що людина старанно ходить в спортзал, робить все і навіть більше, але ніякого результату, крім надмірної втоми, немає. У цій-то ревності і полягає вся проблема. Ви можете все робити правильно, але пам'ятайте про почуття міри. Навіщо вам потрібні заняття, які приносять одні страждання? Робіть перерви і тоді ви побачите, що наближаєтеся до мети набагато ефективніше.