Проблема ожиріння має глобальний характер. Якщо вплив надмірної ваги на хвороби серця, суглобів і шлунково-кишкового тракту були доведені давно, то тепер до списку додався підвищений ризик онкології.
Особливо гостро питання стоїть в США, де близько 160 мільйонів громадян страждає ожирінням, а програми зі зниження ваги гарантують результат тільки в 10% випадках. Експериментальним шляхом він довів, що короткочасна заморозка блукаючого нерва притуплює відчуття голоду. В результаті це допомагає огрядним людям поступово змінити раціон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Несподівана причина ожирінняДля експерименту були відібрані десять осіб з індексом маси тіла від 30 до 37. Кожному з учасників радіолог через спеціальну голку ввів газ-аргон в блукаючий нерв, який проходить від мозку до черевної порожнини і відповідає за відчуття відчуття голоду. За рахунок заморозки нерва сигнали на час притупляються, і у пацієнта відпадає бажання вживати зайву кількість калорій.
В результаті експерименту з'ясувалося, що всі 10 учасників після процедури почували себе не такими голодними, а побічних ефектів ні в кого не виявилося. Результати після 90 днів спостереження були наступними: у 53% дуже істотно зменшився апетит, у 30% - помітно зменшився, а в 17% - тільки трохи. В середньому учасники експерименту втратили 14% ІМТ (індекс маси тіла - ред. 24) завдяки тому, що стали менше їсти і змінили свій раціон.
Один з пацієнтів порівняв цей метод з ефектом ліків від алкоголізму, які викликають неприємний смак після прийому спиртного. За рахунок втрати постійного бажання насититися, організм вчиться самостійно вибирати не таку калорійну їжу і переходить на споживання корисних продуктів.