Вчені з Кембриджського університету і дитячої лікарні Лос-Анджелеса (США) прийшли до висновку, що білкові молекули семафоріни, присутні у великій кількості в розвиненому у плода гіпоталамусі, впливають на набір ваги.
"Ми знаємо, що мозок, зокрема ділянка, яку називають гіпоталамусом, відіграє дуже важливу роль в регуляції споживання їжі і рівня цукру в крові",
- пояснив професор педіатрії Університету Південної Каліфорнії Себастьєн Буре.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ожиріння та тривожність: чи існує взаємозв'язок?Під час дослідження доктор Софі Крозьє проводила експерименти на мишах, у яких блокувала сигнали семафорінів. Після цього клітини мозку переставали рости належним чином. В кінцевому підсумку це призвело до підвищення маси тіла.
"Ми бачимо, що семафоріни формують розвиток гіпоталамічних ланцюгів, які в кінцевому підсумку регулюють споживання калорій", - заявила вона.
Професор Кембриджського університету Саад Фарук, в свою чергу, проаналізував дані людей, які страждають ожирінням. Він прийшов до висновку, що у тих, хто зіткнувся з проблемою зайвої ваги в дитинстві, частіше, ніж у здорових людей зустрічалися мутації в генах, які беруть участь у передачі семафоріна.
Таким чином, дослідження показало, що семафоріни впливають на процеси, що регулюють вагу.