Дослідники експериментували з мишами. "Речовини, що містяться в цьому напої, покращують роботу кишечника, сприяючи збільшенню корисних бактерій і зміцнюючи його стінки. Це забезпечує протизапальний ефект, пов'язаний з захищеністю організму від росту жирової тканини", - розповіли фахівці в публікації журналу.
В ході експерименту мишей тримали на багатій жиром дієті, але частина тварин регулярно отримувала 2% екстракт чаю. Через вісім тижнів стан здоров'я гризунів, які отримували концентрат зеленого чаю, виявився значно кращим, ніж у тварин, які його одержували. Добавка з чаєм захистила мишей від ожиріння, спровокованого жирним харчуванням. Миші з "чайної" групи набрали на 20% менше жирової маси, а рівень цукру в їхній крові був нижчим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелений чай для профілактики ракуЗа словами вчених, зелений чай також захистив організм тварин від ендотоксинів, здатних проникати з кишечника в кровообіг. Подібне нерідко відбувається при синдромі дірявої кишки. Такий синдром означає, що в стінках кишечника є ушкодження, що дозволяють проникати різним компонентам продуктів відходів, які провокують в організмі запальні реакції.
Зараз дослідники вивчають вплив зеленого чаю на організм пацієнтів з метаболічним синдромом.