До таких висновків під час своєї наукової роботи прийшли вчені зі Сполучених Штатів. Виявилося, що при активній роботі мозку велика частина енергії йде саме на забезпечення його потреб.
Фахівці в галузі антропології Коледжу мистецтв і наук Вайнберга провели дослідження і встановили, що при збільшенні енергетичних потреб на мозок організм буде втрачати вагу не гірше, ніж при фізичних навантаженнях. Для цього вчені простежили, як з плином часу розвивається мозок людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раціон для швидкого схудненняТак, в найбільше навантаження виявляється на мозок в п'ятирічному віці. У цей час він активно розвивається, що призводить до суттєвих енерговитратами, які йдуть на розвиток інтелекту. Вчені підрахували, що в п'ять років мозок людини споживає дві третини всієї енергії, яка надходить в організм. Через це в п'ятирічному віці часто відбувається зниження ваги дитини.
А ось далі мозкова активність знижується, і мозок починає споживати все менше енергії, що в результаті призводить до різкого стрибка маси тіла. Однак, як кажуть американські дослідники, ми можемо впливати на енергопотрбленіе мозку, особливо в дитячому віці. Таким чином, чим активніше мозок дитини буде розвиватися, тим менше жирових відкладень буде робити організм. За словами фахівців, в дорослому віці це допоможе легше контролювати вагу і не мати хронічних проблем з ним