Естрогени – головні жіночі статеві гормони. При нестачі чи надлишку естрогену жінки набирають зайву вагу. Важливим є баланс. Т ⠀ На показники ваги впливає і прогестерон. Це жіночий гормон, якого стає більше в період овуляції та після неї. Саме завдяки цьому гормону організм жінки робить запаси на випадок вагітності, щоб виносити дитину. Але якщо прогестерон підвищений без поважної причини (вагітність не настала), апетит зростає, відчуття голоду турбує майже весь день, в результаті отримуємо набряки і зайву вагу.
Ще один жіночий гормон пролактин також здатний підвищувати апетит та провокувати набір зайвої ваги.
Інсулін - несе відповідальність за рівень цукру в крові та за вуглеводний обмін, від якого безпосередньо залежить наша вага.
Гормони щитопоідбної залози (їх називають тироїдними) також не варто скидати з рахунків. При їхньому дефіциті є високий ризик швидкого збільшення ваги.
Величезне значення на наш гормональний фон має те, як ми харчуємося і спосіб життя вцілому. Якщо проблеми із зайвою вагою та з гормонами вже є, це не вирок. Зверніться за консультацією до ендокринолога, який з'ясує причину набору зайвої ваги, підбере дієту та терапію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою