Вчені з Копенгагенського університету в Данії з'ясували, що дотримання структурованого режиму фізичних навантажень дозволяє посилити ефект препаратів для схуднення та сприяє підтримці досягнутої ваги після припинення їхнього вживання.
Спорт та схуднення
У дослідженні данських учених взяли участь чотири групи піддослідних, які страждають на ожиріння, у віці 18-65 років. Учасники з першої групи отримували плацебо, з другої препарат для схуднення під назвою Саксенда, третій групі було запропоновано займатися фізичними вправами.
Четверта група дотримувалася комплексного підходу, що включає фізнавантаження в комбінації із застосуванням препарату. Зазначається, що всі учасники дослідження дотримувалися низькокалорійної дієти.
Саксенда належить до класу препаратів-агоністів рецепторів ГПП-1, які в даний час широко використовуються для лікування діабету та ожиріння. Такі ліки імітують дію гормону під назвою ГПП-1, який виробляється в організмі при попаданні їжі в шлунок, що допомагає підшлунковій залозі виробляти інсулін за високого рівня глюкози.
Дія агоністів рецепторів ГПП-1 призводить до зниження відчуття голоду та уповільнення травлення. Результати показали, що агоністи рецептора сприяли більшій втраті ваги в учасників другої групи порівняно з контрольною групою, яка отримувала плацебо, після 68 та 78 тижнів лікування відповідно.
Проте добровольці, яким було призначено комбіноване лікування ожиріння, продемонстрували велику безпеку досягнутої ваги протягом року після завершення курсу терапії. В учасників, які застосовували тільки Саксенду, спостерігалася велика прибавка у вазі після припинення втручання. Крім того, внаслідок лікування агоністами рецепторів ГПП-1 без фізичних навантажень вони знизили кількість м'язової маси порівняно з таким у добровольців з групи комплексної терапії.