Перший міф — рак залози головний жіночий «вбивця». Це не так, слабка половина людства в 8-9 разів більше помирає від недуг серцево-судинної системи.
Другий міф — смертність від захворювання продовжує збільшуватися з кожним роком. Збільшення кількості жінок мають таке захворювання зростає — це факт, а смертність від раку грудей на сьогоднішній день, навіть дещо зменшилася в порівнянні, наприклад, з 90 роками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як запобігти молочниці у жінокМіф третій говорить про співвідношення 1:8, тобто вважається що ймовірність захворіти буде у кожної восьмої жінки. Це теж перебільшення. Ймовірність розвитку захворювання до 25 років становить 1:18000, до 45 років він знижується до 1:95 і лише після 70 річного віку, це співвідношення становитиме 1:8.
Четвертий міф. Якщо ні в кого з рідних немає, і не було розвитку раку грудей, ця біда обійде стороною — це не так. Основна частина хворих жінок, не мала в роду такого захворювання.
Міф п’ятий. Генетична схильність до захворювання передається тільки по материнській лінії. Це твердження теж невірне. Гени BRCA1 і BRCA2 можуть міститися і в чоловічому організмі, тільки не проявляти себе і 50% ймовірності розвитку захворювання вони можуть передавати своїм дітям.
Міф шостий. Якщо жінка має кілька факторів ризику розвитку захворювання, то вона обов’язково захворіє. Навіть маючи відразу кілька факторів ризику, рак грудей може обійти стороною.