Регуляція щомісячного циклуЩомісячний цикл, який триває від першого дня після закінчення менструації до останнього дня наступної, у різних жінок може тривати різну кількість днів. Вважається, що він підпорядкований місячним календарем, і його середня тривалість зазвичай прирівнюється до 28 дням. До норми відносяться терміни від 21 до 35 днів, але, найчастіше тривалість становить близько 28-30 днів.
Кожен цикл являє собою підготовку до запліднення і, в тому випадку, коли цього не сталося, відбувається видалення старої, незаплідненої яйцеклітини і народження нової. Видалення старої яйцеклітини з організму супроводжується кров'яними виділеннями, зумовленими відшаруванням ендометрія, внутрішнього шару матки, які і називаються менструацією.
Місячні, або менструація, яка завершує життєвий цикл яйцеклітини, необхідна для підготовки хорошого живильного середовища для розвитку нової яйцеклітини в разі її запліднення та комфортного перебування плоду в утробі жінки. Генетично жіночий організм налаштований так, щоб періоди регулярних менструальних циклів переривалися тривалими станами спокою, зумовленими вагітністю й грудним вигодовуванням - лактацією, під час якої менструацій, як правило, не буває.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покращити самопочуття в критичні дніЩомісячний цикл являє собою ланцюжок складних процесів, тісно пов'язаних один з одним, вони регулюються за допомогою гормональної системи на рівні підкіркових структур головного мозку. У тому випадку, коли організм жінки живе тільки за однією програмою - постійна вагітність і лактація або відсутність вагітності і регулярні менструації, це небезпечно ймовірністю збою на якійсь стадії. Так, наприклад, надмірне нарощування ендометрія через відсутність вагітності може стати причиною онкологічних захворювань, а часті вагітності - серйозні порушення менструального циклу.
Нормальною вважається менструація, при якій, кількість крові, що втрачається жінкою, становить 50-100 мл.