Але насправді все не так уже й погано. Тисячі жінок відмінно себе почувають, незважаючи на менструації, і секрет їх простий - досить дотримуватися кількох простих правил і приділяти особливу увагу своєму організму. Саме про це ми сьогодні і поговоримо.
Що під забороною при менструації:
1. Заняття спортом. У дні менструації активні фізичні навантаження краще виключити або хоча б звести до мінімуму. Наприклад, щоденний біг можна замінити легкою прогулянкою. Справа в тому, що фізичні вправи є додатковим навантаженням для організму, а надмірна активність може посилити кровотечу.
2. Теплові процедури. Найкраще виключити відвідування саун, лазень і теплі ванни, особливо в перші дні менструації. Головна причина навіть не в тому, що під час подібних процедур може посилитися кровотеча. Перш за все, в ці дні підвищується ризик потрапляння в організм інфекції, так як шийка матки прочинена, а кровотеча створює сприятливе середовище для розмноження бактерій. Тому прийняття ванни в критичні дні краще замінити теплим душем.
3. Статеве життя. У зв'язку з уразливістю організму до інфекцій під час місячних краще відмовитися від занять сексом хоча б у перші дні. Якщо ж ви все-таки вирішили не відмовляти собі в задоволенні, під час статевого акту обов'язково користуйтеся презервативами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕкритичні дні: як відстрочити місячні без шкоди для здоров'я4. Препарати. На час менструації необхідно припинити прийом препаратів, що розріджують кров. Наприклад, якщо проти температури ви застосовуєте аспірин, на період місячних краще замінити його парацетамолом. Це дозволить уникнути рясних втрат крові, а відповідно не допустити ослаблення організму. Дана порада не стосується тих, хто регулярно приймає препарати, що розріджують кров, за показаннями лікаря. Серед останніх - люди, які страждають на ішемічну хворобу серця, що перенесли інфаркт та інсульт, які страждають варикозною хворобою, миготливою аритмією і т. д.
5. Операції. Найкраще перенести оперативне втручання, заплановане на критичні дні, навіть якщо це банальний візит до стоматолога. У критичні дні і найдрібніші операції переносяться гірше. Адже у жінок під час місячних гірше згортається кров. Відповідно, підвищується ризик ускладнень.
Якщо ж менструація нерегулярна, проходить болісно або в ці дні ви відчуваєте особливе нездужання, не відкладайте свій візит до гінеколога. По-перше, проблемні місячні часто є ознакою захворювання або гормональних змін, що вимагають коректування. По-друге, доктор обов'язково підбере для вас лікування або профілактичні заходи, які дозволять подолати причину дискомфорту, а не боротися з його симптомами.