Якщо дівчині тільки 16-19 років, вона може приймати препарати лише з найнижчою дозуванням гормонів, так звані мікродозовані таблетки. Вони легко переносяться молодим організмом і викликають мінімальну кількість побічних ефектів.
Від 19 до 35 років жінки повинні враховувати своє бажання мати дітей в майбутньому. Тому варто вибирати препарати низькодозовані.
У віці 36-45 років варто звернути увагу на більш сильні препарати, наприклад зі середнім дозуванням.
Після 45 років в період, коли у жінки настає клімакс, вагітність не просто є небажаною, але і противопоказаною. Тому в цьому віці найкраще застосовувати високодозовані препарати або гестагенні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим не можна запивати ліки При виборі протизаплідних засобів варто враховувати також жіночий фенотип, який визначається ростом і вагою тіла.
Якщо в організмі переважають жіночі статеві гормони - естрогени, про це розкажуть невеликий ріст, жіночна фігура, жіночний голос, пишні груди. У такої жінки дуже рясні, болючі місячні і тривають вони більше 5 днів. Жінкам подібного фенотипу підійде препарати з посиленим гестогеновим ефектом.
Існує абсолютно протилежний тип, для якого характерний хлоп'ячий вигляд фігури. Це говорить про високий вміст прогестерону в крові. Таблетки краще підбирати з антиандрогенним ефектом.
Однак найкраще це визначить аналіз на рівень гормонів. Але найголовніше: жінка повинна розуміти, що вона індивідуальна. Те, що підійшло одній, може не підійти іншій. Не слід спиратися на поради і досвід знайомих людей. Навіть досвідчений гінеколог не з першого разу здатний підібрати препарат, так як його дія залежить від багатьох факторів.