1. Акне. Дуже часто поява акне може бути спровокована природно або штучно викликаною зміною гормонального статусу: після штучного переривання вагітності або в момент припинення прийому оральних контрацептивів, під час вагітності або період лактації.
У багатьох жінок за кілька днів до менструації з'являються поодинокі прищі.
2. Зміна темпу росту волосся. Порушення функцій гормонів може вплинути на активність волосяних фолікулів, що призводить до прискореного зростання волосся за чоловічим типом. Таке явище характерне для клімактеричного періоду, деяких видів синдрому полікістозу яєчників.
3. Порушення менструального циклу. Таке явище може бути пов'язане з гіпертиреозом, цукровим діабетом 1 типу (він нерідко сприяє формуванню занадто довгого менструального циклу, а також провокує ранній початок менопауза), патології гіпофіза (нерегулярність місячних).
4. Різкі зміни ваги. Якщо жінка стрімко втрачає вагу, але при цьому апетит залишається нормальним або навіть підвищується, то це може свідчити про розвиток декомпенсованого діабету або гіпертиреозу. Інтенсивне збільшення ваги може говорити про розвиток ожиріння через порушення обміну інсуліну або про скупчення великої кількості рідини через збої в роботі щитовидки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як очистити ендокринну систему народними засобами5. Підвищене потовиділення уві сні. Якщо таке явище присутнє у жінок, які знаходяться в періоді менопаузи, то це одні із симптомів гормонального збою, характерного для клімаксу. У разі якщо такий симптом з'явився у молодих жінок, то це перша ознака гіпертиреозу.
6. Постійна втома. Дуже часто при порушеннях функцій щитовидної залози жінки скаржаться на швидку фізичну і розумову стомлюваність, тремтіння у всьому тілі, складності при виконанні дій, що вимагають мінімального навантаження. Але це можуть бути ознаки і інших порушень в роботі ендокринної системи.
7. Нестабільність настрою. При розвитку гіпертиреозу і гормональних порушеннях жінки можуть стати дратівливими, уразливими, плаксивими. Дуже часто можуть відчувати необгрунтоване почуття страху, неконтрольованого занепокоєння.
Джерело: 7mednews.ru