Поради гінеколога не зможуть замінити відвідування лікаря, але дадуть можливість краще пізнати свій організм і процеси, що відбуваються в ньому. Ви не зможете поставити собі діагноз, але навчитеся визначати тривожні ознаки для своєчасного звернення в жіночу клініку. Це збереже вам і здоров'я, і час, і гроші.
1. Виділення - перше, на що звертають увагу лікарі під час огляду. Будьте і ви уважні до свого тіла. Виділення бувають у всіх жінок. Нормальні - різні за кольором і консистенцією, але вони не повинні бути занадто великими і заподіювати дискомфорт. Білі або жовтуваті виділення творожистого виду, які супроводжуються сильною сверблячкою і почервонінням тканин, швидше за все, є ознакою грибкової інфекції, або молочниці. Зелені з характерним рибним запахом говорять про гарднереліз. Бактеріальний вагіноз робить їх рясними, водянистими, з дивним запахом.
2. Підмивайтеся 1-2 рази в день м'яким милом або спеціальними засобами для інтимної гігієни. Ароматні гелі для душу, креми, присипки можуть викликати алергію і спровокувати вагіноз - роздратування і запалення піхви і статевих губ. Губить корисну мікрофлору піхви і спринцювання. Ризик жіночих і статевих захворювань збільшує коливання гормонів, зміна маси тіла, діабет, прийом оральних контрацептивів, антибіотиків.
3. Подбайте про безпечний секс. Єдиний надійний засіб захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом - презерватив. Навіть якщо ви впевнені в партнері як в людині, пам'ятайте, що більшість чоловіків не знають, що вони є носіями інфекцій. Прихований період є у кожної хвороби.
Якщо ви вирішили пов'язати з людиною життя і не хочете використовувати презерватив, є сенс перевіритися на всі інфекції методом ПЛР. Це буде особливо важливо для вас, коли ви приймете рішення стати батьками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і навіщо звертатись до гінеколога: підготовка та огляд4. Бережіть себе: не сидіть і не лежіть на холодному, надягайте колготки і білизну по погоді, не носіть занадто тісні джинси. Мами не дарма турбуються про дочок - в цих старих добрих порадах є значна частка правди.
5. Не затягуйте похід до лікаря, якщо у вас з'явилися підозрілі симптоми, які складно описати, болі внизу живота, болі при статевому акті. Втім, навіть на тлі повного здоров'я 2 рази в рік треба відвідувати гінеколога і робити необхідні аналізи. Особливо важливо це для дівчат, які недавно змінили статевого партнера.