Кандида насамперед - грибки-ласуни, тому цукор, борошно і дріжджі є ідеальним середовищем для їх бурхливого розвитку. Чи не хочете ризикувати - не поглинає в надмірних кількостях торти, тістечка, цукерки, шоколад, мед, варення, солодку газовану воду.
Навіть солодкі фрукти, які дуже корисні для організму, краще їсти потроху, щоб концентрація цукрів не була високою. Особливо виноград, кавуни, банани, ананаси, хурму, манго.
Меншою мірою молочницю можуть провокувати і "приховані" цукру, які утворюються з розщеплених вуглеводів. А це все, що містить пшеничне борошно, крохмаль: хліб, макарони, здобна випічка, картопля і т.п.
"Прихованих" цукрів предостатньо і в таких продуктах, як сири, печінка, копченості, солона риба. І навіть в будь-яких алкогольних напоях вони є. Найбільший ризик представляють вина, а в ще більшому ступені - пиво і квас, так як в них, крім цукрів, містяться дріжджі.
Грибки інтенсивно діляться не тільки в солодкому, але і в кислому середовищі. Тому важливо, щоб зберігався кислотно-лужний баланс в організмі. Надмірне захоплення кислими фруктами, соусами, оцтом, настоєм шипшини, чаєм каркаде призводить до його "закислення".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як провести профілактику молочниціМало того, для кандида сприятливі будь-які продукти, які викликають в кишечнику бродіння. У кого-то воно починається після яблук, у кого-то - після капусти, часнику, бобових. Для грибків ж це тільки на користь.
Щоб уникнути посиленого газоутворення, дієтологи радять правильно комбінувати різні види продуктів. Так, наприклад, м'ясні страви рекомендується їсти не з вуглеводними гарнірами у вигляді картоплі, макаронів або рису, а з овочами, зеленню.
І ще одна обставина, про яку завжди слід пам'ятати. Коли продукти довго зберігаються в холодильнику, деякі з них покриваються тонкою, часто навіть непомітною плівкою цвілевих грибків. Вони - "союзники" грибків кандида.