Кілька днів в місяці виводять жінку із звичного режиму. А що казати тим, у кого місячні рясні, причому такі, що потрібно залишатися вдома та не відходити від коробки гігієнічних засобів? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніться до лікаря
Місячні можуть бути різними як за об'ємом, так і за тривалістю - у кожної жінки це суто індивідуально. Але якщо менструація триває більше семи днів і не має тенденції до завершення, а також якщо протягом двох-трьох днів місячні настільки рясні, що жінка змушена вставати навіть вночі, щоб замінити засіб гігієни, то є привід звернутися до лікаря: це стан не можна вважати нормою. Причин ситуації, що склалася може бути кілька, тому лікування повинен призначати тільки фахівець після ретельного обстеження.
Збільшення об'єму місячних має наукову назву - гіперполіменорея. Тривалість і щедрість кровотечі безпосередньо залежать від рівня гормону естрогену в організмі жінки. Під його впливом відбувається наростання ендометрія, який вистилає стінки матки і відторгається під час місячних. Оскільки товщина шару ендометрія регулюється рівнем естрогену, то і посилення росту ендометрія буде пов'язано з викидом цього гормону.
До посиленого вироблення естрогену можуть привести різні патологічні процеси в організмі. При дисфункції щитовидної залози (відповідає за вироблення естрогену) спочатку виникає потовщення ендометрія. Але якщо захворювання не лікується і рівень гормонів не знижується, то ситуація може погіршитися: в ендометрії розвиваються поліпи, а в подальшому ще більш грізне захворювання - аденокарценома ендометрія.
Синдром гіпермполіменореї може також виникнути при зміні скорочувальної активності м'язового шару матки. Це відбувається, якщо в товщі матки виріс міоматозний вузлик або виникло таке ускладнення, як ендометріоз. Ось його симптоми: коричневі виділення напередодні місячних або після статевого акту, хворобливість внизу живота, яка зберігається після місячних. В даному випадку велике значення має генетичний фактор. Якщо у жінки виявили ендометріоз, то в 80% випадків він передасться у спадок її дочки. Якщо у мами в 40 років виявили фіброміому, то дочці необхідно почати проходити профілактичні обстеження вже з 25 років.
Правильне обстеження при рясних місячних Поставити точний діагноз, а також призначити адекватне лікування в разі рясних місячних лікар може тільки після ретельного обстеження і виявлення точної причини виниклого стану. Перше, що необхідно зробити - це внутрішньо-ультразвукове дослідження. Його роблять у другу фазу на 20-25-й день циклу. Якщо в цей час в порожнині матки наростає понад 16 мм ендометрія, це привід до того, щоб поставити діагноз гіперплазія. В цьому випадку необхідно здати аналізи на рівень гормонів щитовидної залози і зробити гістероскопію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен