Менопаузи, на жаль, не уникнути жодній жінці, але чимало історій про менопаузу не більше ніж міф. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не вірте усім міфам
Міф №1: менопауза настає в 50 років Не обов'язково. Цей процес дуже індивідуальний, в середньому жінки переживають менопаузу від 45 до 55 років. До речі, вона може наступити і раніше. Наприклад, куріння, складні умови життя, хронічні хвороби, надлишкова або недостатня вага можуть спровокувати ранню менопаузу.
Міф №2: під час менопаузи ти набираєш вагу Це правда, що гормональні зміни можуть вплинути на твій метаболізм, але набір зайвих кілограмів може бути пов'язаний і зі зміною способу життя в цілому. У 40-50 років жінки менш активні і більше страждають від стресів, які часто просто "заїдають". Щоб захистити себе від проблем з вагою, вибудуй правильний раціон: зменш кількість вуглеводів і збільш кількість білків.
Міф №3: під час менопаузи падає лібідо Знову ж таки, справа не тільки в гормональній перебудові, а й способі життя. Менопауза має великий вплив на організм, тому тобі деякий час буде переслідувати стан постійної втоми. Про який секс може бути мова? Єдиний спосіб вирішити проблему, це більше спати і відпочивати.
Міф №4: перший симптом менопаузи - кидає в жар Насправді це не стосується всіх без винятку. Більше 75% жінок відчувають жар, а решта 25% взагалі не стикалися з таким станом під час менопаузи. Цей фізіологічний процес супроводжує безліч симптомів: втомою, пригніченим настроєм, болем в суглобах, здуттям живота, чутливістю грудей і дратівливістю. Часто жінки не асоціюють їх з менопаузою.
Міф №5: якщо у тебе рано почалася менструація, то і менопауза настає раніше Справа не у віці, а в кількості фолікул в яєчниках. Якщо ти народилася з меншою кількістю фолікул - менопауза настає раніше, і навпаки.