Основні причини задишки можна розділити на 4 групи:
1.Дихальна недостатність, зумовлена порушенням бронхіальної прохідності; дифузними захворюваннями тканини (паренхіми) легких;
хворобами судин легенів; захворюваннями дихальних м'язів або грудної клітки.
2.Серцева недостатність.
3.Синдром гіпервентиляції (при дистонії і неврозах).
4.Порушення обміну речовин.
Задишка при патології серцево-судинної системи Особи, які страждають захворюваннями серця, однією з основних скарг відзначають задишку. На ранніх стадіях захворювання задишка сприймається хворими як відчуття нестачі повітря при фізичному навантаженні, але з плином часу це почуття викликається все меншою і меншою навантаженням, на запущених стадіях воно не залишає хворого навіть у спокої.Парадоксальна задишка з'являється у вечірній час або під час сну.. Цей стан також відомий під назвою серцева астма. Причиною його є застій в легенях рідини.
Задишка при невротичних розладах Скарги на задишку тій чи іншій мірі пред'являются трьома з чотирьох пацієнтів неврологів і психіатрів. Відчуття нестачі повітря, неможливість вдиху на повні груди, нерідко супроводжуються тривожністю, страхом смерті від задухи, відчуття "перепони" в грудях, що перешкоджає повноцінному вдиху, - скарги пацієнтів дуже різноманітні. Зазвичай такі хворі - гостро реагуючі на стреси люди, нерідко з іпохондричними нахилами. Психогенні розлади дихання виявляються часто на тлі тривоги і страху, пригнобленого настрою, після пережитого нервового перезбудження. Можливі навіть напади помилкової астми - раптово розвиваються напади психогенної задишки. Клінічної особливістю психогенних особливостей дихання є шумове його оформлення - часті зітхання, стогони, охання. Лікуванням задишки при невротичних і неврозоподібних розладах займаються невропатологи і психіатри.
Задишка при анемії Анемія- це група захворювань, що характеризуються змінами складу крові, а саме зниженням вмісту в ній гемоглобіну та еритроцитів. Оскільки транспорт кисню від легенів безпосередньо до органів і тканин здійснюється саме за допомогою гемоглобіну, то при зниженні його кількості організм починає відчувати кисневе голодування - гіпоксію. Звичайно, він намагається компенсувати такий стан, грубо кажучи, накачати в кров більше кисню, в результаті чого збільшується частота і глибина вдихів тобто виникає задишка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вісім причин тахікардії: чому виникають проблеми із серцем