Біль в ліктьовому зчленуванні виникає дуже часто і викликана безліччю причин. Це не обов'язково можуть бути захворювання самого суглоба і оточуючих його м'яких тканин, але і патології шийногрудного відділу хребта, плечового сплетіння. Небезпека пізнього виявлення причини болю в лікті полягає в тому, що лікування буде більш тривалим, і, можливо, процес прийме хронічний перебіг. У підсумку - порушення працездатності, адже ліктьовий суглоб важливий для функціонування всієї верхньої кінцівки.
Ліктьовий суглоб може піддатися запальних змін при ревматоїдному артриті, подагрі, псоріазі, інфекційних артритах. Людина відчуває біль в суглобі, що посилюється при рухах , а також у нічний час. Він намагається тримати руку в напівзігнутому положенні, щоб полегшити стан. Крім болю турбує скутість після періоду спокою, гарячі шкірні покриви суглоба, почервоніння. При подагрі на ліктях утворюються вузлики - тофуси.
Лікування:
- Терапія основного захворювання.
- Заборона фізичних навантажень
- Протизапальні препарати.
- При гнійному артриті - антибіотики.
- Фізіопроцедури (магнітотерапія, лазеротерапія).
- Після купірування запалення - лікувальна гімнастика, легкий масаж, курс хондропротекторов.
Ліктьовий тунельний синдром
Ця патологія розвивається через стискання ліктьового нерва в області його проходження в кістковій борозні ліктьового суглоба. Причини здавлення можуть бути різними (травми, часті згинання та розгинання ліктя, кісткові вирости - остеофіти кінця плечової кістки). Біль починається від ліктьового суглоба і триває по передпліччя, віддаючи в 4-й і 5-й пальці кисті. Одночасно турбує оніміння шкіри на цій ділянці. Лікар проводить діагностичний тест - вдаряє молоточком по ліктьовий борозні, у пацієнта з'являється поколювання або простріл по передпліччя до мізинця.
Лікування:
-Обмеження навантажень, іноді потрібно фіксація суглоба ортезом.
-Протизапальна терапія (нестероїдні протизапальні засоби).
-Антиконвульсанти, антидепресанти (строго за призначенням лікаря).
-Физіолікування (електрофорез, фонофорез з димексидом).
- Вітаміни групи В.
- Блокади з анестетиком і глюкокортикоїдом в область ущемлення нерва.
-У деяких випадках - оперативне втручання.
Остеохондроз, грижі
Якщо грижа або протрузія утворилася в сегменті ThI-ThII або C5-C6 (в нижньошийному і верхнегрудному відділах хребетного стовпа), можуть турбувати болі в ліктях через обмеження нервових корінців. Біль зазвичай пекуча або ниюча, не залежить від навантаження. При спробі зігнути руку в лікті відчувається слабкість, порушена чутливість шкіри по передпліччя.
Лікування:
- Спочатку проводиться комплексне консервативне лікування: фізіотерапія, голкорефлексотерапія, масаж, лікувальна гімнастика, нестероїдні протизапальні засоби, вітаміни групи В, біляхребтові блокади з анестетиками, глюкокортикоїдами, хондропротекторами.
- При неефективності проводиться хірургічне втручання на хребті.