Глинистий грунт, змішана з залозистим піском, висихає в жарких променях сонця - ось натуральна грунт, в якій ростуть ці незвичайні і рідко зустрічаються сукуленти. На своїй батьківщині цей сорт може досягати висоти близько п'яти метрів і саме тому друга частина його ботанічного назви звучить як "деревоподібна".
На жаль, але в домашніх умовах алое не ростуть дуже швидко і в дорослому віці досягають усього лише декількох десятків сантиметрів у висоту.
Цілющі властивості алое Сік алое прискорює загоєння і зрощення тканин. У складі фармацевтичних препаратів він використовується для догляду за пацієнтами після операції і дає в цьому випадку прекрасний ефект.
Вдома теж можливе застосування алое в якості засобу від багатьох недуг. Вимивши лист в кип'яченій воді, зігнемо його навпіл і докладемо до місця травми, опіку або виразки. Найбільш корисні і цілющі листя у віці декількох років, тому як науковими дослідженнями доведено, що в них міститься оптимальна кількість інгредієнтів з лікувальними властивостями. Тому обламують листя від низу до верху - від найстарших до наймолодших.
Свіжовичавлений сік м'якоті алое принесе полегшення втомленим очам. Водна витяжка з тканин цієї рослини діє бактерицидно і відновлююче. Сік, застосовуваний всередину, стимулює обмін речовин і захисні механізми організму, а також покращує самопочуття.
Щоб самостійно підготувати такий відновлює напій, збираємо листя, витримуємо їх протягом декількох днів в абсолютній темряві, а потім розтираємо в ступці або подрібнюємо в блендері. До кожної склянки отриманої м'якоті додаємо склянку меду, дві склянки сухого червоного вина і півсклянки спирту. Приготовану мікстуру залишаємо в темряві на п'ять днів для мацерації, після чого проціджуємо і переливаємо в пляшки. Щоб настоянка не втратила своїх цінних лікувальних властивостей, зберігаємо її в пляшках з темного скла в холодному місці. Рекомендована доза - чайна ложка тричі на день. Зазвичай лікування настоянкою алое не повинно тривати довше, ніж два місяці протягом року.
Водна витяжка з алое застосовується для лікування виразкових хвороб, катару шлунка і шкірних захворювань. Алкалоїд аллоін, який знаходиться в соку алое, має сильні проносні властивості. Сік листя алое можна з успіхом використовувати для догляду за шкірою, а також для боротьби з акне.
Якщо м'якоть листя алое змішати з водою і втирати в шкіру голови, це подіє на неї відновлююче, стимулює волосяні цибулини до швидшому відростання і зробить волосся більш пишним.
Щоб доглядати за собою і лікуватися за допомогою алое, варто постійно мати вдома кілька горщиків з рослинами цього цінного виду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маски для волосся з алое