Що відбувається з печінкою?Дегенеративні зміни в клітинах паренхіми печінки (гепатоцитах) виникають через пряму дію на них токсичної речовини ацетальдегіду - продукту окислення (за участю печінкових ферментів) етанолу. Будучи хімічно реактогенною молекулою, ацетальдегід (оцтовий альдегід) легко зв'язується з основними білками цитоскелету печінкових клітин, утворюючи стабільні сполуки, які залишаються в тканинах печінки навіть після того, як метаболізм етилового спирту завершений. З'єднання оцтового альдегіду і білків позаклітинного матриксу призводять до патологічного розростання сполучної тканини печінки (фіброзу), розпізнаються імунною системою як чужорідні речовини і стають пусковим імунним механізмом у розвитку алкогольних хвороб .
У кого можуть розвинутися ці хвороби?Далеко не у всіх осіб, які вживають алкоголь протягом довгих років, розвивається ураження печінки. Швидше за все, алкогольні захворювання виникають у людей з певною схильністю і входять до групи ризику. Хвороб печінки, викликаним зловживанням спиртних напоїв, схильні до особи: мають підвищену чутливість до спирту, яка обумовлена генетично; вживають алкоголь в дозі 60-100 гр щодня протягом десяти років і більше; неповноцінно харчуються; мають за плечима великий стаж зловживання алкоголю; алкоголіки, хворі на туберкульоз та безконтрольно приймають лікарські препарати; що працюють на шкідливих підприємствах; з низькою швидкістю метаболізму етилового спирту в печінці .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народна медицина проти головного болюПо яких ознаках дізнаються, що це алкогольні хвороби?У разі, якщо хворий категорично заперечує факт зловживання спиртними напоями, припустити алкогольний характер захворювання дозволяють відмітні ознаки і клініко - лабораторні показники. При фізикальному огляді можна виявити групу характерних для людини, яка п'є симптомів: одутловатість обличчя; телеангіектазії (судинна сітка на щоках, підборідді, носі); гіперемія очних яблук і кон'юнктиви "кролячі очі"; збільшені привушні слинні залози; пітливість обличчя і долонь; тремор рук, очних повік;почервоніння шкіри комірцевої зони; поява великих "судинних зірочок" на долонях, руках, спині, грудях, в області комірцевої зони .