Цукровий діабет - хвороба, дуже поширена в усьому світі. Навколо цього захворювання виникло чимало домислів і міфів. Фахівці беруться спростувати деякі з них.
діабет
Міф №1. Діабетикам завжди необхідний інсулін.
Насправді: люди з діабетом типу 1 (від 5% до 10% хворих на діабет) дійсно не можуть жити без ін'єкцій інсуліну. Пацієнти з діабетом 2 типу можуть обійтися і без нього. Вони застосовують спеціальні препарати,які є чудовою заміною інсуліну. А 16 відсотків хворих контролюють рівень цукру в крові за допомогою дієти і фізичних вправ.
Міф №2. Ін'єкції інсуліну болючі.
Насправді: професор Джил Крандалл з коледжу Альберта Ейнштейна (Нью-Йорк, США) стверджує, що це не так. Все залежить від діаметра голки. Спеціальні голки для шприца роблять ін'єкції інсуліну практично безболісними.
Міф №3. Інсулін може призвести до небезпечного зниження цукру в крові.
Насправді: це можливо, але малоймовірно. Люди з цукровим діабетом 2 типу, як правило, менш ризикують отримати гіпоглікемію, ніж пацієнти з діабетом 1 типу. Більшість людей з діабетом 2 типу легко розпізнають симптоми гіпоглікемії - нервозність, тремтіння в руках, пітливість, бажання поїсти. Трохи розведеного солодкого соку або таблетка глюкози - і проблема вирішена.
Міф № 4. Нестача інсуліну - це назавжди.
Насправді: не обов'язково. Деякі люди з діабетом 2 типу потребують інсуліну тимчасово. Наприклад, відразу після виявлення хвороби, або під час вагітності. Іноді після значної втрати хворим ваги з'ясовується, що інсулін пацієнтові вже не потрібен. Хоча так буває далеко не завжди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі