Заразитися ВПЛ можна при прямому контакті, чи то статевий акт або рукостискання, а також через предмети загального користування - дверні ручки, поручні, офісна техніку ... На щастя, у зовнішньому середовищі вірус живе не більше трьох годин, але, потрапивши на шкіру або слизову, ВПЛ намагається потрапити всередину.
• Найлегше йому це вдається, якщо на шкірі є мікротравми, тому бородавка часто виростає на місці ранки або садна. Щоб цього не сталося, важливо відразу обробляти пошкоджену шкіру йодом або зеленкою.
• До групи ризику входять ті, хто постійно займається ручним пранням, прибиранням і т. п., Тобто травмує шкіру рук.
• Зараженню сприяє підвищена пітливість. При рукостисканні ми стикаємося долонями, а самі долоні у нас і пітніють. Тож не дивно, що саме там часто і з'являються бородавки.
• Особливо любить тепло і вологу різновид вірусу, що викликає підошовні бородавки. Щоб запобігти їх появі, не носіть взуття, яке мале і натирає, а також зроблене з синтетичних матеріалів. Особливо це важливо для дітей і підлітків, у яких імунітет ще недосконалий.
Бородавки від стресуБородавки замучили? Може бути, ви переживаєте сильний або затяжний стрес, депресію, нервуєте через дрібниці, вам не вистачає життєвої енергії? Здавалося б, до чого тут бородавки? Але дерматологи помітили: коли людина виходить з важкої смуги, проходить курс психотерапії, перемагає депресію, бородавки нерідко зникають або перестають рости після видалення.
Практично доведено, що бородавки емоційно залежні. Саме тому іноді виявляються дієві найфантастичніші народні засоби: працює ефект навіювання (хоча вірус папіломи з організму не виганяє). Головне - вірити, що метод подіє, будь то змову, закопані половинки картоплини або зав'язана ниточка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Татуювання може викликати ракЗастрахуйтеся на майбутнєПри поганому імунітеті не тільки з'являються нові бородавки, але навіть видалені можуть виростати знову. Тому фахівці рекомендують не тільки боротися з шкірними наростами, але, головне, зміцнювати імунітет. Не потрібно кидатися пити імуномодулятори, просто подбайте про здоров'я в цілому: ведіть правильний спосіб життя, не запускайте хронічні захворювання.