Далі випробовувані з першої групи перейшли до іншого заняття, а друга група вирушила подрімати (при цьому, не занурюючись в глибокий сон). Після закінчення експерименту тести показали: ті, хто спав, запам'ятали набагато більше слів. Про те, як сон допомагає навчанню можна докладніше почитати тут. Стан повного розслаблення і спокою під час сну знімає нервову напругу, що допомагає запобігти стресу і позбутися від нервозності.
Короткий сон вдень підвищує рівень гормонів радості, ендорфінів і серотоніну, відповідно. Пам'ятайте те відчуття благодаті в тілі, яке відчуваєш, після того, як поспав зовсім небагато? Це вони, гормони щастя, відновили свою роботу.
Ризик інсультів і інфарктів знижується на 37 відсотків у тих людей, хто дозволяє собі "покемарити" пів годинки днем.
Коли можна спати?Медики вважають найкориснішим для сієсти час з години дня до 15 години. Але якщо вас долає непоборима сонливість, приляжте і поспіть, навіть якщо це 16 або 19 годин. 30 хвилин сну принесуть набагато більше користі, ніж опір своєю природою за допомогою міцних чаю, кави, енергетиків і так далі.
Дрімота подібна медитації.Вчені з'ясували, що в стані дрімоти мозок людини випромінює ті ж хвилі, що і при зануренні в транс, гіпноз, глибоку медитацію.
У дрімотному стані наш контакт з реальністю порушений, а з підсвідомістю найбільш тісний: нас можуть відвідати нові ідеї, прийти вирішення складних ситуацій, ми можемо побачити сни-бачення. Якщо розбудити людину в цьому стані, то він навряд чи зрозуміє, що спав.
Перехідний стан між неспанням і сном дарує повну релаксацію всьому організму: душі, мозку, тіла (якщо ви, звичайно, зручно розташувалися).
Сальвадор Далі, іспанський художник, дуже любив хвилини денного розслаблення. Історія так описує його сієсту: влаштувавшись зручно в кріслі, Сальвадор, брав в руку ложку, а на підлогу ставив піднос з металу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неприємний запах ніг: як позбутися?Коли він засинав, пальці руки розтискалися, і ложка падала з гуркотом на піднос. Художник від шуму прокидався. Тих миттєвостей, які він проводив між глибоким сном і активністю, йому вистачало, щоб отримати прилив енергії.