Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Причини болю в животі

16:30, 20 Вер 2016 · Категорія: Жіноче здоров'я, Чоловіче здоров'я, Дитяче здоров'я · Переглядів 1390 · 

Біль в животі є однією з найбільш часто зустрічаються скарг пацієнтів у всьому світі. З них чимала кількість скаржиться на те, що болить живіт під ребрами. Говорячи про болі в животі під ребрами, слід розрізняти болі в животі при хірургічних захворюваннях і болі при нехірургічних захворюваннях внутрішніх органів.



біль в животі

біль в животі



Хірургічні хвороби, які проявляються гостро виникли болями під ребрами майже завжди потенційно небезпечні і вимагають як від пацієнта, так і від медичних працівників найбільш зваженого і скрупульозного підходу, як до діагностики, так і до лікування. Гострі болі в животі, імовірно хірургічного характеру по-іншому називають "гострим животом", підкреслюючи тим самим потенційну небезпеку.

До найбільш небезпечних хірургічних захворювань, що супроводжуються болями в животі під ребрами відносяться наступні:

1. Гострий холецистит. Найчастіше гострий холецистит виникає через наявність в жовчному міхурі каменів. Велика частина людей можливо навіть не підозрює про наявність цього захворювання. Однак в деяких випадках може виникати закупорка жовчного міхура каменем, приєднання запального процесу і розвиток цього стану. Захворювання може бути спровоковано прийомом смаженої або жирною їжею, прянощів, алкоголю і характеризується появою сильних болів у правій руці, які віддають в праве плече і лопатку. В особливо важких випадках з'являється нудота, блювота, загальна слабкість, висока температура, пожовтіння шкірних покривів, сухість у роті, слабкість, що свідчить в тотальному гнійному ураженні жовчного міхура.

2. Гострий панкреатит - гостре запалення підшлункової залози. Гострий панкреатит - це дуже небезпечне захворювання. Підшлункова залоза виконує важливу функцію в травленні. Вона виділяє дуже агресивні травні соки, здатні перетравлювати практично будь-яку, прийняту людиною їжу (жири, білки і вуглеводи). Бувають випадки, коли виділення травних соків по протоках підшлункової залози в кишечник виявляється утрудненим. При цьому травні соки активуються всередині залози і починають перетравлювати її. Залежно від тяжкості гострого панкреатиту повне переварювання залози може наступити навіть протягом декількох годин. В результаті такого самоперетравлювання підшлункової залози виникає руйнування кровоносних судин, частина травних ферментів потрапляє в кров, розноситься по всьому організму, викликаючи важкі порушення.

3. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки - грізне хірургічне захворювання. Проривна виразка є одним з найбільш важких ускладнень виразкової хвороби, при якому виразка поширюється на всю товщину стінки шлунка або дванадцятипалої кишки, утворюючи в ній дірку. При цьому вміст шлунка разом з шлунковим соком потрапляє в вільну черевну порожнину, викликаючи її запалення - перитоніт. Перебіг проривної виразки дуже стрімкий. Без своєчасного хірургічного лікування незворотні зміни і смерть можуть настати вже на третю добу. Хвороба починається дуже гостро. Раптово на тлі повного здоров'я з'являються сильні болі по типу "кинджальних" вгорі живота і під ребрами.

4. Гострий апендицит. Для гострого апендициту наявність болів вгорі живота під ребрами не є типовим. Напевно, кожен знає, що апендицит характеризується наявністю болю в правої клубової області (внизу живота права). Однак, приблизно в 70 відсотків випадків, гострий апендицит починається з появи нелокалізованих болів вгорі живота, в тому числі і під ребрами. Існують атипові форми гострого апендициту при його високому розташуванні, коли болю обмежуються правим підребер'ям, симулюючи хвороби печінки і жовчного міхура.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини сльозовиділення очей

5. Пухлини товстої кишки. Рак товстої кишки є дуже поширеним онкологічним захворюванням. Товста кишка має два великих вигини: печінковий кут і селезінковий кут (під правим і лівим ребром відповідно). З усіх форм пухлин товстої кишки, на рак печінкового та селезінкової кутів зустрічається досить часто. Слід зазначити, що будь-яка злоякісна пухлина, в тому числі і рак товстої кишки тривалий час взагалі не мають ніяких симптомів. Будь-який лікар скаже, що болі при раку - ознака далеко зайшовшого процесу. Біль зазвичай з'являється тоді, коли пухлина досягає великих розмірів і часто виходить за межі ураженого органу.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

1:20
5 симптомів, котрі вказують на рак у жінок
15:30
Їжа, яка подарує вам красивий вигляд
9:30
Три звички, котрі призводять до утворення зморшок
19:30
Одяг та взуття, які приносять біль вашій спині
9:30
5 продуктів, котрі збережуть вашу молодість
13:30
5 звичок, котрі роблять вашу шкіру старішою
6:30
Необхідні обстеження для молочних залоз
15:30
4 заповіді здорового харчування для жінки
8:30
Причини, через які у жінки болить в районі тазу
1:20
Жіноча косметика, яка здатна викликати рак
7:30
Топ-5 продуктів для жіночої краси
10:30
Мінуси від використання губної помади
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
6:30
Коли через випадіння волосся варто йти до лікаря
7:30
5 найбільших помилок у догляді за волоссям
19:30
Що означає надмірна кровотеча під час місячних
12:30
Найкраща дієта для красивого волосся
6:30
7 переваг капусти для жіночого здоров'я
17:30
Чому в жінок депресія під час менопаузи
0:20
Переваги бурякового соку для жіночого здоров'я
17:30
Їжа для красивого волосся та нігтів
9:30
Скільки кроків на день треба робити жінкам
9:30
Чому виникає горбик на шиї
8:30
Конкретні проблеми, які приносить взуття на підборах
7:30
Чай, який позитивно впливає на здоров'я жінок
1:20
Чому жінки мерзнуть більше, ніж чоловіки
19:30
Вчені назвали хворобу, яку жінці можуть принести високі підбори
1:20
Каші, котрі найкраще підійдуть жінкам
22:30
Як можна боротися з випаданням волосся
15:30
Переваги та недоліки кератину для волосся
12:30
5 видів депіляції, які найчастіше обирають жінки
23:30
Позитивний ефект від полірування волосся
19:30
Як правильно наносити оливкову олію на волосся
9:30
Переваги масок для волосся з ефектом фарби
8:30
Правила догляду за пористим волоссям
6:30
5 порад, як відновити волосся після завивки
13:30
Причини виникнення темних кіл під очима
13:30
Три корисні правила для жінок, як голитися в інтимній зоні
9:30
4 гормони у жінок та за що вони відповідають
8:30
5 речей, від яких жінкам треба відмовитися влітку
Здоров'я в соцмережах: