1-е правило. Висипайтеся. Головним симптомом того, що нервова система прийшла в збуджений стан, є безсоння. Відповідно, щоб запобігти розхитування нервів, потрібно дотримуватися режиму сну: лягати і вставати приблизно в один і той же час, а в ліжку проводити не менше 7-8 годин.
2-е правило. Уникайте шуму. Багато з нас звикають до включеному телевізору настільки, що майже не помічають його. Але ж інформація часом агресивного властивості, що ллється з екранів, лягає додатковим навантаженням на нервову систему.
3-е правило. Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Наш мозок, хоч і важить не більше 2% від маси тіла, поглинає 18% одержуваного організмом кисню. А це значить, що довгі прогулянки в парку або в лісі життєво необхідні всім, хто змушений багато і плідно напружувати мізки. А також тим, хто переживає непросту психологічну ситуацію вдома або на роботі. Лінь гуляти на самоті - заведіть собі чотириногого друга.
4-е правило. Використовуйте лікарські рослини. Зробити нерви міцніші канатів і усунути безсоння при підвищеній нервовій збудливості допоможе відвар календули - 1 ст. ложка квіток на склянку окропу, настояти протягом години. Пити по половині склянки настою в теплому вигляді перед сном. Не менш ефективний пустирник: 15 г трави залити склянкою окропу. Настоювати 20 хв. Пити по 1 ст. ложці 3-5 разів на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як впливає ароматерапія на осінню хандру5-е правило. Змініть харчування. Нерви стануть міцнішими, якщо збагатити свій раціон вітамінами групи В і нікотинової кислотою, які особливо необхідні для справної роботи нейронів. Вітаміни групи В допомагають зняти збудження, знімають втому і покращують пам'ять, зібраність і уважність, підвищують здатність до навчання, перешкоджають стресу. Кращим джерелом цього вітаміну є бобові, особливо соя. До речі, соя також багата лецитином, корисним для нормальної роботи нервів і серця. Багато лецитину і в зародках різних зерен. Дуже допоможе нервах кальцій, який сприяє передачі імпульсів через нервову систему.