Завдяки полісахаридам, що входять до складу лляного насіння, слиз, що виділяється при їх варінні, володіє обволікаючою дією. Полісахариди знижують негативний вплив токсинів на організм людини, впливаючи на них як сорбент. Льон вариться на маленькому вогнів до утворення киселоподібної консистенції.
У насінні льону містяться у великій кількості рослинні волокна лігнано, які є сильним антиоксидантом. Завдяки лігнано насіння льону при гастриті мають антибактеріальну та антимікробну дію.
Лікування насінням льону необхідно комбінувати з дієтою. Багате насіння льону і поліненасиченими жирними кислотами, особливо лінолевої і олеїнової, які підвищують імунітет людини і допомагають йому протистояти захворюванням.
Лікування гастриту насінням льону не зробить потрібної дії, якщо не поєднувати його зі щадною дієтою. Дієта при гастриті передбачає прийом їжі п'ять-шість разів на день невеликими порціями. Перевагу краще віддавати протертій їжі. Виключити з раціону смажене, гостре, а також випічку і алкоголь. Добре б додати до своєї звичної їжі киселі і каші, які, як і відвар насіння льону, мають обволікаючу і протизапальну дію. Саме продукти, що володіють такими якостями, необхідні при гастриті. Насіння льону мають легку послаблюючу дію і здатні налагодити процес травлення, що в свою чергу сприяє більш швидкому позбавленню від гастриту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієта доктора Кислера Не можна забувати про протипоказання. Лляне насіння не рекомендується використовувати при жовчнокам'яній хворобі в зв'язку з тим, що воно має сильну жовчогінну дію. Також не слід застосовувати насіння льону при панкреатиті і гепатиті без консультації з лікарем. Перед лікуванням гастриту за допомогою лляного насіння необхідно переконається у відсутності каменів в нирках і печінці.