У звіробої багато корисних речовин, завдяки ним рослина і має цілющі властивості. Наприклад, це флавонові з'єднання (рутин, кверцетин і т. д.) Аскорбінова і нікотинові кислоти, сапоніни, цукор, каротин, ціріловий спирт, холін, фітонциди, ефірна олія, дубильні, смолисті і гіркі речовини. Всі ці цілющі компоненти дозволяють досить широко застосовувати дану рослину. Його використовують в якості антибактеріального, антисептичного, болезаспокійливого, ранозагоювального, противоревматичного, сечогінного, жовчогінного, в'яжучого, противоглистного препарату.
Звіробій при вугровій хворобіПри рясних вугрових висипаннях на шкірі обличчя рекомендуються щоденні вечірні вмивання настоєм звіробою. Для цього необхідно взяти 1 столову ложку подрібненої висушеної трави, залити 1 склянкою окропу і настоювати 20 хвилин. Вмиватися настоєм або щовечора перед сном, рушники не промокати, не змивати, дати висохнути на шкірі.
Гнійничкові захворювання шкіриПри гнійних захворюваннях уражені ділянки шкіри протираються відваром звіробою. Для запобігання поширенню інфекції на здорові ділянки обмивання проводять за допомогою ватного диска. Диск змочити у відварі, злегка віджати, промокають рухами обробити шкіру на ділянці радіусом не більше 3 см, використаний диск викинути, взяти чистий. Повторювати всю процедуру на наступній ділянці шкіри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати нестримання сечі народними способами?Тріщини п'ятДля полегшення стану показані ножні ванни. Для цього приготувати 2 літри відвару з розрахунку 4 столові ложки подрібненої трави на 0,5 літра окропу, варити на повільному вогні 5 хвилин. Налити в невеликий таз, остудити до температури 45 C (гаряче, але терпимо), опустити ноги і тримати до охолодження відвару.