Хронічний дуоденіт - захворювання, яке супроводжується структурною перебудовою і запаленням слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Може бути обмеженим (локальним) і поширеним. До локальних дуоденіту відносяться дивертикулит і папілом. Хронічний дуоденіт, за різними даними, зустрічається у чоловіків в 2-3 1/2 рази частіше, ніж у жінок.
Основні симптомиВиразкоподібний синдром характерний для ацідопептичного дуоденіта. Хронічний дуоденіт часто йде паралельно з ентеритом, тому йому часто притаманні симптоми цього захворювання. При дуоденіт, який отримав свій розвиток на тлі дуоденальної хронічної непрохідності характерні нападоподібний або постійний біль в епігастрії або від пупка справа, почуття бурчання і здуття, відрижка гіркотою, нудота, блювота жовчю.
Як правило, в періоди загострення хронічного дуоденіту, лікування проводиться в стаціонарі. Призначають лікування в залежності від причини, що викликала дане захворювання. Хіміотерапія призначається за наявності гельмінтозів і лямбліоз. Антибіотики застосовують при виявленні хелікобактерної інфекції.
При підвищеній кислотності показані засоби, які впливають на зниження секреції соляної кислоти і антациди, які покликані нейтралізувати кислотність шлункового соку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати нестримання сечі народними способами?Для захисту слизової рекомендуються обволікаючі препарати. Радять використовувати з протизапальною метою відвари деревію і ромашки. Ферментні препарати призначають для відновлення травлення.