При запаленні жовчного міхура слід забезпечити нормальний відтік жовчі, для цього будемо підключати жовчогінні трави. Для цих цілей хорошу дію надає поєднання деревію, кульбаби, календули і споришу. Ці лікувальні трави дивно доповнюють один одного, впливу тим самим на весь процес запалення. Кульбаба і деревій мають жовчогінну дію, знімають спазми гладкої мускулатури і нормалізують моторну і секреторну функцію органів шлунково-кишкового тракту, зменшують газоутворення (метеоризм). Календула є потужним бактерицидним і протизапальним засобом, надає спазмолітичну і болезаспокійливу дію. В спориші міститься велика кількість водорозчинної кремнієвої кислоти. Ця кислота - кращий засіб при будь-яких запальних процесах, піднімає імунітет, має протимікробні, в'яжучі, протизапальні і антитоксичні властивості.
Для посилення ефекту лікування жовчного міхура бажано додатково до прийому настоїв всередину робити з ними через день мікроклізми, всього 10-15 таких процедур. Один раз в тиждень увечері після прийому настою накладати теплу грілку на область печінки.
При лікуванні запалення жовчного міхура важливою ланкою є дотримання дієти. Це дозволить нормалізувати функцію печінки і жовчовивідних шляхів, регулювати жировий і холестериновий обмін в організмі, стимулювати жовчовиділення і рухову функцію кишечника. Не можна ні в якому разі жирне і смажене, консерви, копченості, спеції і прянощі. Раціон харчування повинен бути дробовим, невеликими порціями до п'яти разів на день. Для лікування запалення жовчного міхура показана дієта №5.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити маску з желатином проти чорних цяток?Щодня слід приймати по півсклянки роспаренної кураги, яка усуває застійні явища в жовчному міхурі, нормалізує роботу кишечника, знижує набряки і підтримує функцію серцево-судинної системи.