Причини розладуПсихомоторне збудження може бути гострою реакцією на стрес у психічно здорової людини, що потрапила в екстремальну ситуацію (так званий реактивний психоз). Виникає воно відразу ж після загрожує життю ситуації (наприклад, автокатастрофи) або психічної травми. Виражається руховим занепокоєнням, яке часто змінюється ступором.
Також до такого розладу можуть привести:
-Гострі стадії інфекційних захворювань, що супроводжуються інтоксикацією центральної нервової системи токсинами вірусів чи бактерій;
-Черепно-мозкові травми та інші ураження головного мозку;
-Хронічні і гострі інтоксикації, в тому числі алкогольний делірій, отруєння кофеїном, атропіном або акрихіном;
-Епілепсія;
-Токсичні ураження і гіпоксія головного мозку в прекоматозному і коматозних станах;
-Істерія (як відповідна реакція на зовнішній дратівливий чинник);
-Делірій (затьмарення свідомості, що супроводжується образним маренням, зоровими галюцинаціями, відчуттям страху);
-Психічні захворювання: шизофренія, депресивний психоз, біполярний афективний розлад, маніакальне збудження.
Всі пацієнти з таким розладом потребують невідкладної допомоги. У більшості випадків їх поміщають в психіатричну лікарню, оскільки в такому стані вони можуть становити небезпеку, як для себе, так і для оточуючих.
Перший етап лікування психомоторного збудження - це купірування нападу, що здійснюють за допомогою нейролептиків і транквілізаторів. Далі потрібно проведення заходів, спрямованих на лікування основного захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 найкращих вправ для внутрішньої сторони стегна (ВІДЕО)Що стосується прогнозів, то однозначно дати відповідь складно, все залежить від хвороби або ситуації, яка стала причиною психомоторного збудження.