Медики рекомендують мити вуха щодня, адже за день на них накопичується безліч бактерій. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Чистити вуха ватними паличками шкідливо
Під час процедури потрібно намагатися, щоб вода не потрапляла в слуховий прохід, адже це може призвести до запалення. Якщо після душу або басейну у вухах залишилася вода, можете її висушити шматочком бинта або посушити вуха феном. У більшості людей досить широкі слухові проходи, тому не намагайтеся прибрати воду з вух, вона самостійно витече.
Багато хто використовує ватні палички, щоб очистити слухові канали. Але цього робити не рекомендують, адже існує значний ризик пошкодити барабанну перетинку або шкіру, а також "допомогти" з'явитись сірчаній пробці.
Під душем можна очищати зовнішню частину слухового каналу, де і накопичуються сірка, відмерлі лусочки і пил. В жодному разі не можна використовувати підручні засоби: шпильки, сірники, булавки, а також намотувати на них вату. Щоб вуха були здорові, важливо не тільки проводити регулярні процедури і відвідувати відповідного фахівця, а й дотримуватися гігієни слуху.