При кип'ятінні рідини не тільки гинуть мікроби, але відбувається зміна хімічного складу домішок, а при повторній процедурі руйнуються всі корисні речовини, перетворюючись у небезпечні для життя сполуки.
В неодноразово кип'яченій воді утворюються одні з найбільш шкідливих для організму речовин - вихідні нітратів, фторидів, миш'як. Саме ці елементи з таблиці Менделєєва, як стверджують у Всесвітній організації охорони здоров'я, створюють величезний ризик для здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективний засіб для схуднення - імбирна водаМиш'як зрідка застосовується для боротьби з небажаними мікроорганізмами в водопровідній воді. Для людей доза, що міститься в повторно перевареній рідині, не є небезпечною. Однак, з роками речовина накопичується і згубно позначається на здоров'ї, провокуючи ураження периферичних нервів, розлади функціонування шлунково-кишкового тракту, нирок, виникнення проблем з серцево-судинною системою. При вживанні такої води збільшується ризик появи серйозних захворювань - раку, цукрового діабету.
Сполуки фтору в питній воді врезультаті чергового кип'ятіння перетворюються у фториди. Ці речовини негативно впливають на центральну нервову систему, можуть спровокувати розвиток безпліддя у жінок, негативно позначитися на розумовому розвитку дитини.
Нітрати також є одними з небезпечних для організму сполук. Їх застосовують в харчовій промисловості, використовуючи в якості консерванту. Містяться нітрати і в воді, а при її неодноразовому кип'ятінні перетворюються в нітрозаміни. Наслідками їхнього проникнення в організм можуть стати онкологія органів травної системи, лейкемія.