Щоб розібратися в цьому питанні, вчені з Університету Східної Англії (University of East Anglia), Великобританія, вивчили дані більше 140 досліджень, в яких в загальній сукупності взяли участь понад 290 млн осіб з 20 країн, включаючи Великобританію, США, Іспанію, Францію, Німеччину, Австралію, а також Японію, де вельми популярні так звані лісові купання, дозволяють поринути в атмосферу лісу.
Результати аналізу свідчать про те, що вплив "зеленого простору" (незабудованих територій з природною рослинністю, а також парки і насадження в місті) сприяє зниженню ризику розвитку цукрового діабету II типу, серцево-судинних захворювань, стресу, високого артеріального тиску, а також передчасної смерті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 ефективні природні знеболювальні засобиАвтори дослідження відзначають, що жителі міст з великою кількістю озеленених територій частіше повідомляють про хороший стан здоров'я. Доступ до "зеленого простору" дає більше можливостей для фізичної активності та спілкування. Крім того, вплив різноманітних бактерій, які "живуть" на природній території, може бути корисним для імунної системи. Згідно з даними досліджень, проведених в Японії, фітонциди - органічні сполуки з антибактеріальними властивостями, які виділяються деревами, - пояснюють оздоровчі властивості лісу.
"Ми часто вдаємося до застосування ліків, коли стикаємося з проблемами зі здоров'ям. Однак корисне для здоров'я навколишнє оточення все частіше визнається чинником, який відіграє важливу роль в запобіганні та лікуванні захворювань", - зазначає один з авторів дослідження Енді Джонс (Andy Jones).
Вчені сподіваються, що результати цього дослідження підштовхнуть фахівців охорони здоров'я рекомендувати своїм пацієнтам проводити більше часу на природі.