Алкогольна залежність може бути психологічноюта фізичною, і існувати як окремо, так і в сукупності цих двох типів. Перш за все, схильність до алкоголізму визначається генами.
Те, як людина реагує на навколишнє оточення, залежить від рівня нейромедіаторів в її головному мозку. Надлишок або нестача цих речовин визначає психологічне здоров'я і його порушення, наприклад, незадоволеність, депресивність, тривожність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не можна пити алкоголь після тренувань?Алкоголь в таких випадках відіграє роль антидепресанта, і звикання до нього формується і закріплюється в той час, коли випивка дійсно дає ефект розслаблення. Згодом розвивається толерантність, і цей ефект стихає, але до того моменту вже розвивається справжня залежність.
Інший серйозний фактор алкоголізму - тип особистості. Лікарі відзначають, що залежність найчастіше виникає у людей незрілих, імпульсивних, з нестійким характером. Необхідність вирішувати різні проблеми, що виникають в їхньому житті, викликає у них паніку і страх, і спиртне виявляється засобом, який допомагає піти від суворої реальності.
Коріння такої поведінки фахівці радять шукати в дитинстві, наприклад, в надмірній батьківській опіці, нездатності батьків прищепити дитині важливі практичні навички, а також відстороненості батьків від дітей.
Крім того, часто алкогольна (а також наркотична) залежність може виникати ще в підлітковий період через вплив середовища. Підлітки прагнуть не відстати від однолітків, і якщо серед тих прийнято самовиражатися певним чином, це залишить свій відбиток на особистості, що формується.
Психіатр підкреслила: щоб уберегти дитину, потрібні довірчі відносини - підтримка, повага його вибору та інтересів, увагу до його справах.