У цій позі організм дійсно відпочиває і набирається сил. Лікарі не рекомендують відпочивати вночі на боці, оскільки це може стати причиною печії і болів в суглобах.
Корисна поза для сну
Вчені розповіли, що найкраще спати на спині. В цьому випадку організм людини дійсно відпочиває і набирається сил. При цьому потрібно використовувати подушку, завдяки якій голова буде перебувати на одному рівні з тулубом. При засипанні на правому боці придавлюється стравохідний сфінктер і відбувається затримка кислоти в шлунку. В результаті можна заробити печію. При відпочинку на лівому боці таких проблем не виникає, але в будь-якому випадку засипати найкраще на спині. Найшкідливішим вважається тривале лежання на животі. В цьому випадку йде натиснення на життєво важливі органи і людина може відчути нездужання.
У сні на спині є один істотний недолік - така поза здатна викликати апное. Незважаючи на ці рекомендації вчені радять частіше прислухатися до сигналів організму. Якщо лежати в будь-якій позі незручно, то краще відмовитися від неї, навіть якщо з медичної точки зору вона корисна.
Також фахівці радять спати від семи до дев'яти годин на добу. Тут строгих правил бути не може, все залежить від потреб конкретного організму. При наявності проблем зі сном лікарі рекомендують візуалізувати пляж або приємну спокійну обстановку навколо. Для поліпшення якості нічного відпочинку потрібно регулярно виконувати фізичні вправи. Безпосередньо перед сном найкраще прогулятись на свіжому повітрі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі