З води при кип'ятінні випаровуються речовини, в тому числі кисень. З цієї причини не можна повторно кип'ятити воду для чаю - перевагу слід віддати свіжій воді, в якій багато мінеральних компонентів і кисню, а, значить, більше шансів, що якась їхня частина збережеться після кипіння. У воді, яка кип'ятилися повторно, не залишається "нічого живого".
Думки про те, що воду не можна кип'ятити повторно, дотримується американський фізіолог Бренда Дейві з Політехнічного університету Вірджинії. За її словами кип'ятіння води необхідне, оскільки воно знищує хвороботворні бактерії. Повторне кип'ятіння води, вважає вчена, без шкоди, тільки якщо спочатку вода була чистою. Але, як правило, вода, якою користуються мільйони людей на планеті, так чи інакше має в собі якісь домішки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ячмінна вода для здоров'я та краси"Повторне кип'ятіння змінює структуру води - в силу активного випаровування рідини в її залишках підвищується концентрація солей, мінеральних та інших речовин, що само по собі може завдати шкоди здоров'ю", - поділилася думкою Бренда Дейві.
На користь такої теорії свідчать і дані, отримані вченими Гарвардського університету, які проаналізували результати 27 досліджень. У підсумку фахівці резюмували, що повторне кип'ятіння води сприяє збільшенню концентрації фториду, миш'яку, нітратів. Крім того, водопровідна вода, яку вживають люди, містить в собі хлор. Ряд наукових фахівців висловлюються про те, що при тривалому кип'ятінні хлор може вступати в реакцію з компонентами інших речовин у воді і утворювати небезпечні для організму сполуки.