Меблі з ДСП містять у собі шкідливі речовини?Багато меблів у 21 столітті виготовляють з дерево-стружкових матеріалів, які потребують покращення міцності. Для цього використовують формальдегідні смоли. Тому перед покупкою потрібно переконатись, що клас емісії ДСП становить Е0. Такою екологічністю може забезпечити польський бренд меблів BRW. Переглянути каталог компанії можна за посиланням:
https://brw.dp.ua/collections/. У добу інтернету вибирати меблі дуже просто та зручно. Але варто враховувати всі ризики.
Наприклад, дослідження свідчать, що меблі з ДСП можуть бути найнебезпечнішими для здоров’я людини, адже часто виділяють формальдегід. Сучасний покупець зовсім нічого не знає про екологічність меблів, які служитимуть йому вдома. Виникає питання: як формальдегід діє на організм людини? Експерти відзначають, що цей канцероген може провокувати подразнення очей, шкіри та дихальних шляхів. Небезпечним є вплив цієї речовини й на нервову систему. У наш час люди все частіше скаржаться на головний біль, швидку втому, депресивний настрій. А провокувати такі негативні прояви можуть саме шкідливі речовини, які випаровуються з неякісних меблів.
Поради, які допоможуть зберегти здоров’я1. Обирайте меблі з класом емісії ДСП Е0. Перед покупкою варто поцікавитись класом емісії. Це збереже здоров’я всієї родини.
2. Провітрюйте приміщення. Проблеми з якістю повітря часто виникають взимку, у період опалювального сезону. Фахівці рекомендують частіше провітрювати повітря. Так вам будуть не страшні ні віруси, ні формальдегід.
3. Нанесіть на меблі захисний шар. Це може бути лак або фарба, ідеально підійде клей. Цей шар не дозволятиме формальдегіду випаруватись і шкодити вашому здоров’ю.
4. Використовуйте ПВХ покриття. Воно також ідеально захистить від випаровування шкідливих речовин з меблів. Також можна використати для цього звичайну плівку.
5. Накрийте меблі тканиною. Можна прикрасити тумбу або стілець дизайнерською серветкою. Це частково перешкоджатиме випаровуванню формальдегіду.
6. Слідкуйте за вологістю повітря. Експерти застерігають, що висока вологість у приміщенні сприяє інтенсивному випаровуванню шкідливих речовин з меблів.
Обирати меблі потрібно зважено та ретельно. Але навіть наявність санітарно-гігієнічної книжки не є запорукою їхньої екологічності. Варто вимагати у продавців рекомендації та контакти кількох клієнтів. Це допоможе переконатись у якості та безпеці меблів.