Американські вчені з'ясували, що фізична активність, в тому числі прогулянки або робота по дому, можуть покращувати пам'ять і інші когнітивні функції мозку.
При цьому позитивний ефект відзначається навіть у тих літніх людей, у яких спостерігаються ознаки деменції або травми.
У дослідженні взяли участь 454 людини похилого віку, при цьому 191 з них страждали від деменції. Всі добровольці проходили тестування на фізичну силу, а також на пам'ять і мислення щороку протягом 20 років. Кожен випробовуваний погодився пожертвувати свій мозок для аналізу після своєї смерті. Середній вік відходу з життя склав 91 рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оливкова олія допоможе зберегти пам'ятьЗа кілька років до смерті кожен доброволець отримував акселерометр, який він носив на зап'ясті. Пристрій цілодобово відстежував фізичну активність будь-якого рівня. На основі записаних даних дослідники оцінили середній рівень щоденної активності. Виявилося, що ті, хто вів сидячий спосіб життя, частіше страждали від слабоумства і гірше проходили тести на пам'ять і мислення.
Підвищення рівня фізичної активності на кожне стандартне відхилення знижувало ризик розвитку деменції на 31%. Люди, які частіше рухалися і мали кращі моторні навички, на 55% рідше страждали від слабоумства. Однак, вчені підкреслюють, що дослідження не показує причинно-наслідковий зв'язок, і люди, у яких розвинулася деменція, просто можуть знижувати рівень своєї фізичної активності. У той же час дослідники вважають, що вправи дійсно допомагають поліпшити здоров'я мозку.